Naudinga informacija, akcijos

2019.04.09 Kviečiame balsuoti

Naujienų portalas DELFI antrus metus iš eilės skelbia unikalų projektą: „Tautos gydytojas“!
Kviečiame visus balsuoti už mūsų gydytoją, vaikų neurologę Mildą Dambrauskienę, nominuotą gydytojo specialisto ir vaikų gydytojo kategorijose. https://www.delfi.lt/a…/tautos-gydytojas-2019/nominantas/113

 Nuo kovo 19 d. pradeda dirbti nauja gydytoja dermatovenerologę Gondinga Šliuževičienę. Kviečiame registruotis telefonu: 8 37 33 82 86, 8 618 63 786 arba  Registracija internetu

2019.03.01 Dėmesio AKCIJA!

 Kviečiame registruotis konsultacijai pas mūsų gydytoją alergologę-klinikinę imunologę Margaritą Paulauskienę. Gydytoja konsultuoja vaikus ir suaugusiuosius, sergančius įvairiomis alerginėmis ir imuninėmis ligomis: astma, alerginiu rinitu, atopiniu dermatitu, alerginiu kontaktiniu dermatitu, esant įsijautrinimui medikamentams, vabzdžių įgėlimams. Taip pat taiko imunoterapiją alergenais, konsultuoja įtariant alergiją maistui ar esant nusilpusiam imunitetui – dažnai sergančius peršalimo ligomis, bakterinėmis ar virusinėmis infekcijomis.
 Rezidentūros metu dirbo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų imunologijos ir alergologijos klinikoje. Studijų metu domėjosi įvairiomis temomis – lėtine idiopatine dilgėline, alerginiu rinitu bei astma,  įgimtais imunodeficitais – šiomis temomis išpausdino publikacijas, vykdė mokslinius darbus. Nuolat dalyvauja Lietuvos ir užsienio mokslinėse konferencijose, yra Lietuvos alergologų ir klininių imunologų draugijos bei Europos alergolgologų ir klinikinių imunologų draugijos jaunoji narė.
Registracija telefonu: 8 618 63786, 8 37 338 286, arba internetu https://www.manodaktaras.lt/gydytojas/alergologas/margarita-paulauskiene/11727

2017.09.04 Endometriozė

Nevaisingumą ir skausmus lemianti liga, kurios užuomazgos atsiranda dar paauglystėje.

Interviu su gydytoja akušere - ginekologe  Ingrida Jackūniene

2013.08.22 Vaikų diabetas

Kas yra diabetas?


Kosulys yra bene dažniausias rudens ir žiemos sezono negalavimas, kuris gali varginti bet kokio amžiaus žmones. Nuo dažno ar ilgo kosėjimo įskausta ne tik gerklę, bet ir visą krūtinę. Atėjus rudeniui pasibaigia atostogos ir vaikai vėl susitinka su darželio ar klasės draugais, pareigomis, darbais bei, deja, atgijusiais rudeniniais virusais ir bakterijomis. Prasideda slogų, kosulių maratonas: žmonės eina į vaistines ir poliklinikas šnirpšdami, švokšdami, krenkšdami, kosėdami ar net vos prakalbėdami. Prie pulmonologo kabineto laukia sergantys bronchine astma vaikai, kuriems oro temperatūros kaita, virusinės infekcijos, naujos emocijos sukelia ligos paūmėjimą.

Norint pašalinti įvairius odos defektus ne visada prireikia operacijos.Tai, ką ankščiau ištaisydavo tik aštrus skalpelis, šiandien be didesnių problemų pašalina MedArt 610 CO2 Frx arba Er:YAG Dermablate Effect lazeris. 

2013.08.22 Gydymas lazeriu


Visada su gydytoju būtina išsiaiškinti kas tai per odos defektas, kurį jūs norite gydyti ar panaikinti, kaip tai bus atliekama, kaip vyks gijimas, kokio rezultato galima tikėtis. Po operacijos tam tikram laikui išlieka lazeriu paveiktoje zonoje odos paraudimas, rečiau pūslelės, šašiukai. Paraudimas gali išlikti ir matytis mėnesį ir ilgiau, todėl tuo laikotarpiu privaloma tiksliai laikytis gydytojo nurodymų (vengti saulės spindulių, naudoti paskirtus medikamentus). Prieš bet kokią lazerio procedūrą pacientas privalo pasirašyti informuoto paciento sutikimo lapą, kad sutinka su gydymo lazeriu metodu, supranta, kas tai yra per procedūra, kaip ji atliekama, koks laukiamas rezultatas ir žino, kad ne visada yra pasiekiamas pageidaujamas efektas, nes kartais pasitaiko sunkiai prognozuojamos komplikacijos ir su tuo tenka susitaikyti. Tai pasirašydamas pacientas pasižada tiksliai vykdyti visus gydytojo nurodymus.

 

Dar visai neseniai pagrindiniais plaukų šalinimo metodais buvo: pešiojimas, skutimas, depiliacija vašku arba elektrodepiliacija. Lazeris plaukų šalinimui pradėtas naudoti apie 1990 metus ir dabar jau tapo "auksiniu standartu".


Rizika susirgti gimdos kaklelio vėžiu padidėja moterims, kurioms per 30 metų, o daugiausiai serga 45-55-erių metų amžiaus. Pastaraisiais metais mokslininkai įrodė, kad jo atsiradimui didžiausią reikšmę turi žmogaus papilomos virusas (ŽPV) pagrindinai plintantis lytinių santykių keliu. Nustatyta apie 150 ŽPV tipų, tačiau gimdos kaklelio vėžį dažniausia sukelia 6,11, 16 ir 18 tipų virusai.  Pakitimai gimdos kaklelio audiniuose atsiranda per keletą metų. Todėl profilaktinis, laiku atliktas citologinis tyrimas padeda nustatyti ląstelių pakitimus, o tai leidžia laiku imtis gydymo. Gimdos kaklelio vėžys neturi specifinių šiai ligai simptomų. Sergančios šia liga ankstyvoje stadijoje moterys dažniausiai neturi jokių nusiskundimų.

Tikrinant krūtis profilaktiškai ar esant nusiskundimams atliekami šie tyrimai:

Nuo ko atsiranda karpos?


            

Mūsų klinikoje odos lazerinės chirurgijos kabinete įdiegta apgamų onkologinės rizikos vertinimo programa. Tai skaitmeninės fotografijos ir programinės įrangos, sukurtos apgamų automatinei analizei, duomenų archyvavimui ir jų pokyčių dinaminiam stebėjimui produktas.


Spirometrija - tyrimas, kai specialiu aparatu patikrinama ar nėra kvėpavimo takų obstrukcijos (susiaurėjimo), ar nesutrikusi ventiliacinė plaučių funkcija, koks plaučių obstrukcijos (susiaurėjimas) laipsnis ir grįžtamumas. Spirometrija taip pat rekomenduojama žmonėms, kurie serga lėtinėmis plaučių ligomis (astma, bronchitu, plaučių uždegimu, bronchektazine liga, cistine fibroze ir kt.), bei dirbantiems užterštame ore ir rūkantiems asmenims. Šis tyrimas vertingas ir tuomet, kai susergama ūmia kvėpavimo takų infekcija. Spirometrijos metu gali būti atliekami mėginiai su bronchus plečiančiais vaistais, o tai leidžia optimizuoti gydymą. Spirometrijos rodikliai priklauso nuo tiriamojo amžiaus, lyties, kūno svorio, rūkymo. Šiam tyrimui skirti prietaisiai yra kompiuterizuoti, pateikia daug kvėpavimo funkcijų rodiklių. Spirometriją rekomenduojama atlikti profilaktiškai vyresniems nei 40 metų rūkaliams, vaikams ir kitiems asmenims esant kitiems rizikos veiksniams. Pacientui šis tyrimas paprastas - pakanka pilnai įkvėpti ir viską iškvėpti į prietaiso daviklį. Tyrimus atlieka ir pagal gautus rezultatus skiria gydymą gydytojas pulmonologas.

2013.08.22 Apie cholesterolį

         

Cholesterolis – į riebalus panaši medžiaga, esanti visose kūno ląstelėse (tulžyje, kraujyje, smegenyse, kepenyse ir nerviniame audinyje), ji yra tik gyvūniniame maiste, vidiniame arterijų sienelės sluoksnyje. Cholesterolis kraujyje būna lipoproteinų pavidalu. Jis panaudojamas visų ląstelių sienelių statyboje, steroidinių hormonų gamyboje, vit. D, tulžies rūgšties sintezėje.  Cholesterolio kiekio tyrimas atliekamas kaip profilaktiškai, norint įvertinti aterosklerozės riziką bei nustatyti riebalų apykaitos sutrikimus, taip ir gydymo metu, esant padidėjusiems kiekiams. Padidėję cholesterolio kiekiai gali būti, esant hipotiroidizmui (skydliaukės liga), nefrotiniam (dėl inkstų ligos) sindromui, sergant diabetu bei įvairiomis kepenų ligomis.

Būtina suvokti, kad sveikata yra vertybė. Koronarinė širdies liga prasideda ne nuo skausmo krūtinėje ar miokardo infarkto, bet gerokai anksčiau – nuo žalojančio poveikio kraujagyslės sienelei endoteliui.
Rizikos veiksnys rodo neigiamą žmogaus ir aplinkos poveikį, kuris sukelia aterosklerozę. Yra tik keli rizikos veiksniai, kurių mes negalime keisti – tai amžius, lytis ir paveldimumas. Kitus rizikos veiksnius mes galime valdyti. Kuo daugiau turime rizikos veiksnių, tuo didesnė tikimybė susirgti. Rūpinkimės sveikata ne tik tada, kai jau atsiranda rimtų problemų, bet žymiai anksčiau, įvertinkime savo rizikos lygį!

2013.08.22 Atopinis dermatitas


Atopinis dermatitas – tai lėtinė odos liga, pasireiškianti uždegimu, niežėjimu ir atsirandančiais išbėrimais, susijusi su asmeniniu ir šeiminiu polinkiu sirgti ne tik dermatitu, bet ir astma bei alergine sloga.

2013.08.22 Prostatitas

Prostata yra graikinio riešuto dydžio lytinė liauka, prigludusi prie šlapimo pūslės dugno ir gaubianti šlaplę (kanalą, kuriuo šlapimas išteka iššlapimo pūslės). Viena iš pagrindinių prostatos funkcijų yra tam tikro sekreto, kuris sudaro apie 90 % spermos, gamyba.

                  

Medicina į šį klausimą pateikia vienareikšmį teigiamą atsakymą. Juk klimaksas, tiksliau klimakterinis periodas, kurio metu pereinant nuo lytinės brandos į lytinių funkcijų užgesimą persitvarko organizmo fiziologija, – tai normalus kiekvieno žmogaus – ir vyro, ir moters – gyvenimo etapas. Skirtumas tik tas, kad šis pasikeitimas vyrams būna švelnesnis ir prasideda šiek tiek vėliau nei moterims – 50 – 60 gyvenimo metais, nors pasitaiko ir anksčiau – iki 45 metų amžiaus.

2013.08.22 Abortas


Lietuvoje gydymo įstaigose oficialiai galima nutraukti nėštumą, nesiekiantį 12-kos savaičių. Nėštumo dydis skaičiuojamas nuo paskutinių mėnesinių pirmos dienos. Ši procedūra yra mokama ir atliekama saugiai daugumoje gydymo įstaigų, dažniausiai stacionaruose. Labai nedidelį nėštumą galima nutraukti ir kai kuriose poliklinikose bei ambulatorinėse privačiai dirbančiose įstaigose.

 

Dar Hipokratas sakė, kad viskas pasaulyje gali būti tiek nuodų, tiek ir vaistų. Skirtumas tik dozėje. Tą patį galima pasakyti ir apie rentgeno spindulius. Jei bus pasirinkta teisinga apšvitos dozė, poveikis gali būti gelbėjantis. 

Į klausimą „Ar žmogui pavojingas rentgenas?” gydytojai rentgenologai atsako, kad toks tyrimas potencialiai pavojingas tik tiems, kas jį daro be medicininių rekomendacijų – tai yra nesikreipdami į gydytoją. Profilaktiniais tikslais mums būtini tik du rentgeno tyrimai: krūtinės ląstos nuotrauka ir mamografija. Ribos, kokia dozė pacientui yra leidžiama, nėra. Rentgeno tyrimai atliekami griežtai pagal medicininius parodymus.

2013.08.22 Vėžio žymenys

Galimybė atlikti profilaktinius tyrimus dėl gresiančių rimtų ligų yra kiekvieno žmogaus teisė. Tik ankstyva diagnostika tokių ligų kaip vėžys lemia sėkmingą gydymą ir šios ligos baigtį. Atliekant profilaktiškai vėžio žymenų tyrimus galima:

2013.08.22 Mažakraujystė

 

Kraujas perneša deguonį iš plaučių į visas kūno ląsteles. Deguonį sujungia raudonas baltymas hemoglobinas, esantis raudonuosiuose kraujo kūneliuose (eritrocituose). Jei hemoglobino yra mažiau nei 120 gramų litre kraujo, tai kūno ląstelės gauna nepakankamai deguonies - tai ir yra mažakraujystė. Dažnai vartojamas graikiškos kilmės mažakraujystės atitikmuo - anemija.

Vienas iš svarbiausių storojo žarnyno tyrimų yra slapto kraujavimo nustatymas ir kolonoskopija.

 

Susirgus krūties vėžiu neskauda. Gal tik itin retais atvejais. Visa bėda, kad organizmas iš pradžių nereaguoja į naviką, panašiai kaip tėvai nereaguoja į išdykėlio vaiko prasikaltimus. Tai mūsų imuninės sistemos funkcionavimo sutrikimas, kai ji nesugeba atpažinti to, kas mūsų organizme virto svetimu. Ir kaip bebūtų liūdna - krūties vėžys yra dažniausia moterų onkologinė liga pasaulyje. Statistika nedžiugina …. , bet tyrimais įrodyta, kad net 30% moterų mirčių kreipiantis laiku galima išvengti.

Kas tai yra žmogaus papilomos virusas ir kaip jis plinta?

 

Privalomus darbuotojų sveikatos patikrinimus reglamentuoja LR Darbo kodeksas, 2003 07 01 LR Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymas Nr. IX-1672bei 1999 m. gegužės 7 d. LR Vyriausybės nutarimas Nr. 544 (2002 m. liepos16 d. nutarimo Nr. 1145 redakcija).

2013.08.22 Alergiškas vaikas

 

Alergija - tai perdėta imuninės sistemos reakcija į nepavojingas medžiagas. Alergijos priežastis – imuninės sistemos defektas. Pažeista imuninė sistema agresyviau reaguoja į „nekaltas" medžiagas, sukeldamas uždegimines reakcijas, kartu pažeisdamas aplinkinius audinius. Kodėl atsiranda minėtas imuninės sistemos  defektas, iki šiol nelabai aišku.

Skydliaukės hormonai


 

Vaikams dažnai pasitaiko virusinės kvėpavimo takų infekcijos. Virusai ir bakterijos pažeidžia kvėpavimo takų gleivinę, sukelia jos paburkimą ir patologinio sekreto kaupimąsi. Tokie pat pokyčiai gali būti alerginės kilmės. Patologinis sekretas ir gleivinės paburkimas dirgina kosulio receptorius, ir kosulys tampa vienintele fiziologine galimybe susikaupusiam sekretui iš kvėpavimo takų pašalinti.


Vis daugiau ir daugiau žmonių kenčia nuo alergijų, todėl šį kartą kaip tik apie jas. Kas sukelia alergijas, kodėl jos atsiranda ir kaip jas gydyti. Alergijų yra labai daug ir įvairių: maisto alergijos, žiedadulkių alergijos, chemikalų, odos ir t.t.

Skausmas nėra įrašytas į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtų dešimties dažniausių mirtingumo ir invalidumo priežasčių sąrašą, bet žymiausi pasaulio skausmo medicinos specialistai tvirtina, kad skausmas individualizuoja ir net žudo.


Kas lemia širdies ligų atsiradimą?

 Daugeliu atvejų, širdies defektų priežastis nėra žinoma.

 Širdis susiformuoja tarp šeštos ir dvyliktos nėštumo savaičių (taigi labai dažnai anksčiau, nei moteris supranta, jog laukiasi) ir tai yra tas laikas, kai defektai atsiranda. Yra keletas veiksnių, kurie gali padidinti riziką, jog vaikas gims su širdies yda, tai yra:
Tai greitas  ir  veiksmingas  būdas   atnaujinti    senstančią   odą, panaikinti kai kuriuos odos defektus – raukšles, pigmentines dėmes, atrofinius randelius po paprastųjų spuogų, išsiplėtusias odos poras ir pan. Frakcinio odos atjauninimo lazeriu gydymo būdas duoda odos patempimo (liftingo) efektą. Procedūra atliekama naujausios kartos  Er: YAG Dermablate Effect arba MedArt 610 Frx  CO2 lazeriais.

 

Tuberkuliozė – viena plačiausiai paplitusių infekcinių ligų pasaulyje. Tai lėtinė, infekcinė liga, kurią sukelia tuberkuliozės mikobakterijos. Pasaulio sveikatos organizacija tuberkuliozę paskelbė pasauline problema, 2007 m. Lietuvą priskirta prie labiausiai tuberkuliozės pažeistų Europos šalių, o 2012 metais tapome pirmi Europoje pagal tuberkuliozės paplitimą. Lietuvoje šia infekcine liga kasmet suserga daugiau nei 1500 žmonių, iš kurių – apie 110 vaikų.

KAS YRA MAISTO NETOLERAVIMAS?

2014.11.04 Sutriko klausa?

Toninė audiometrija – šiuo tyrimu, specialaus  aparato audiometro pagalba įvertinamas paciento klausos jautrumas.

Straipsnio autorė – Dr. Kildos klinikos ausų-nosies-gerklės gydytoja, prof. Rūta Pribuišienė

                                                                  

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras įspėja, jog pastaruoju metu sparčiai daugėja žmonių, sergančių lytiškai plintančiomis infekcijomis. Ypatingai sergamumas didėja tarp jaunų žmonių, amžiaus grupėje nuo 20 iki 34 metų. Taip pat pastebima, jog dažniau suserga vyrai nei moterys.

Išsamiai apie venų trombozę Dr. Kildos klinikos angiochirurgas Donatas Inčiūra

2016.05.10 Vaikų užkimimas

Straipsnio autorė – Dr. Kildos klinikos ausų-nosies-gerklės gydytoja, prof. Rūta Pribuišienė.

Kaip nepakenkti dainuojančiam balsui?

Dr. Kildos klinikos otorinolaringologė prof. Rūta Pribuišienė

2017.04.24 Skiepai

Kasmet paskutiniąją balandžio savaitę pažymima Europos imunizacijos savaitė, kurios tikslas padidinti supratimą apie viso gyvenimo skiepų svarbą padedant sukurti ir išlaikyti kolektyvinį imunitetą visose Europos regiono bendruomenėse.

2017.09.06 HEMOROJUS

HEMOROJUS – liga apie kurią vengiama kalbėti.