Gydymas lazeriu


Visada su gydytoju būtina išsiaiškinti kas tai per odos defektas, kurį jūs norite gydyti ar panaikinti, kaip tai bus atliekama, kaip vyks gijimas, kokio rezultato galima tikėtis. Po operacijos tam tikram laikui išlieka lazeriu paveiktoje zonoje odos paraudimas, rečiau pūslelės, šašiukai. Paraudimas gali išlikti ir matytis mėnesį ir ilgiau, todėl tuo laikotarpiu privaloma tiksliai laikytis gydytojo nurodymų (vengti saulės spindulių, naudoti paskirtus medikamentus). Prieš bet kokią lazerio procedūrą pacientas privalo pasirašyti informuoto paciento sutikimo lapą, kad sutinka su gydymo lazeriu metodu, supranta, kas tai yra per procedūra, kaip ji atliekama, koks laukiamas rezultatas ir žino, kad ne visada yra pasiekiamas pageidaujamas efektas, nes kartais pasitaiko sunkiai prognozuojamos komplikacijos ir su tuo tenka susitaikyti. Tai pasirašydamas pacientas pasižada tiksliai vykdyti visus gydytojo nurodymus.

Kadangi yra įvairūs lazeriai ir įvairūs gydymo režimai, reikia išsiaiškinti, kas bus atliekama konkrečiai šiuo atveju, kokie galimi alternatyvūs gydymo metodai, kitų metodų privalumus ir trūkumus.

Ypač svarbu išaiškinti tikėtinus gydymo rezultatus:

Labai svarbu, kad gydytojas paaiškintų, o pacientas suprastų: "No human being by any device can return the treated area exactly the same to its previous condition." " Jokiais metodais neįmanoma atsatyti idealiai tai, kaip ta vieta atrodė iki pažeidimo ar kaip ji turėtų atrodyti idealiu atveju". Gydytojas visada stengiasi operaciją atlikti taip gerai, kaip jis sugeba tai padaryti, bet visada gali įvykti nenumatytos situacijos.

Žemiau matome pavyzdį, kaip vyksta gijimas po lazerio procedūros, šalinant pigmentines dėmes - tai vienas iš variantų. Psichologiškai reikia būti pasiruošusiam ir tokiai gijimo eigai.

 

Iki gydymo                                                Sekanti diena po gydymo

2 mėnesiai po gydymo

Atliekant lazerio procedūras, esant reikalui taikomas nuskausminimas šalčiu arba nuskausminančiu kremu.

ODOS PRIEŽIŪRA PO LAZERIO PROCEDŪROS

Pacientas privalo laikytis sekančių nurodymų:

 • Lazeriu paveiktos vietos negalima trinti, kasyti, spaudinėti, kol nenukrenta šašiukai ir nepraeina paraudimas.
 • Nenaudoti jokių kosmetinių priemonių, jei odoje yra susidarę pūslelės ar oda šlapiuoja.
 • Galima veidą atsargiai plauti vandeniu, bet būtina vengti baseinų apie 2-4 savaites.
 • Gydoma zona turi būti saugoma nuo tiesioginių saulės spindulių (esant reikalui, patartina naudoti apsauginius kremus) apie 4 savaites iki gydymo lazeriu ir tiek pat po jo.
 • Pagrindinė problema po lazerio procedūrų yra odos hyperpigmentacija ir randeliai.
 • Jei įtariama herpes infekcija, 5 dienas iki lazerio procedūros patartina skirti Acyclovir tabletes. Kaip profilaktinė priemonė neretai skiriama cefalosporinų grupės antibiotikai.

Pooperacinė priežiūra

 • Gydytą vietą galima tepti aliejiniais preparatais - jie pagerina gijimą ir mažina paraudimo ir hyperpigmentacijos pasireiškimą.
 • Gydytą vietą gali būti uždengta vazelino tvarsčiu, kuris paliekamas 48 valandom. Po to tvarstis nuimamas ir vėliau oda gyja atvirai, taikant tik gydomuosius kremus.
 • Ankstyvuoju laikotarpiu galima taikyti ledą, kad palengvinti skausmą ir eritemos bei patinimo diskomfortą.
 • Nebandyti nuplėšti šašelių.
 • Galima naudoti odą minkštinančius ir drėkinančius kremus.
 • Prausiantis naudoti minkštus medvilninius rankšluoščius ir nusišluostyti tik švelniai priglaudžiant rankšluostį.
 • Nenaudoti jokios dirginančios kosmetikos. Naudoti tik švelnius muilus.
 • Vengti tiesioginių saulės spindulių. Saulės spinduliai gali salygoti ilgalaikę hyperpigmentacija, ypač tamsesnio gymio pacientams.

Gydymo lazeriu įkainiai