HEMOROJUS

HEMOROJUS – liga apie kurią vengiama kalbėti.

 Hemorojus - viena dažniausių žmonių ligų. Laikoma, kad daugiau negu 50% žmonių, vyresnių kaip 50 metų, turi daugiau ar mažiau padidėjusius hemorojinius mazgus. Tiesiosios žarnos gale, po gleivine ir aplink išeinamąją angą yra veniniai rezginiai. Šie rezginiai padeda geriau užsidaryti išeinamajai angai, tačiau dėl įvairių priežasčių, kurios didina spaudimą pilve, jie padidėja, nusileidžia ir gali sukelti kraujavimą, skausmą ar kitokius nemalonius jutimus išeinamosios angos srityje. Padidėję, prasiplėtę šie rezginiai vadinami hemorojumi arba hemorojiniais mazgais.

 Esant užkietėjusiems viduriams, įplyšta ties mazgu esanti gleivinė, ir gali pasirodyti kraujo.

Kraujavimas iš tiesiosios žarnos - visada grėsmingas skundas. Nors dažniausia kraujavimo priežastis - padidėję vidiniai hemorojiniai mazgai, pasirodžius netgi nedideliam kraujo kiekiui būtina ištirti storąją žarną, nes kraujuoti gali ir dėl žymiai grėsmingesnių priežasčių, pirmiausia, storosios žarnos vėžio, todėl visiems žmonėms, ypač vyresniems negu 50 metų, turintiems tokio pobūdžio skundų, reikėtų atlikti kolonoskopiją.

Esant pradinėms hemorojaus stadijoms, geriausias gydymas – taisyklinga mityba, gyvenimo būdas bei higiena. 

Vietiniam gydymui naudojamos žvakutės ir tepalai, ypač, kai įvyksta hemorojaus komplikacijos, tokios, kaip trombozė. Kai vaistai nepadeda taikomi minimaliai invaziniai  gydymo būdai: guminių žiedų ligatūrų metodas, skleroterapija. Chirurginės operacijos dažniausiai atliekamos stacionaro sąlygomis didžiausiems, ketvirtojo laipsnio vidiniams hemorojiniams mazgams gydyti.

Kitų gydymo būdų naudojimo dažnumas priklauso nuo turimos įrangos ir gydytojo patirties. Plačiausiai iš šių gydymo būdų yra taikomas guminių žiedų ligatūrų metodas (Barono operacija). Šio metodo esmė ta, kad, naudojant specialų vakuuminį instrumentą, dalis hemorojinio mazgo į jį įtraukiama ir užveržiama guminiu žiedu. Uždėjus žiedą, mazgas per kelias dienas apmiršta ir pats pasišalina.

 Guminių žiedų ligatūros dedamos ambulatoriškai. Darant šią procedūrą nereikalingas nuskausminimas, procedūra trunka kelias minutes. Reikalingos 1-2 procedūros, atliekamos 2-4 savaičių intervalu. Dauguma ligonių po procedūros skundų neturi, nedidelį diskomfortą po procedūros 1-2 dienas jaučia mažiau kaip trečdalis pacientų, darbingumas nesutrinka.

Hemorojaus, kaip ir daugelio ligų profilaktika - tai sveikas gyvenimo būdas, fizinis aktyvu­mas, racionali mityba, alkoholio atsisakymas.

Chirurgo paslaugų įkainiai