Kokiais atvejais susirūpinti savo žarnynu?

Vienas iš svarbiausių storojo žarnyno tyrimų yra slapto kraujavimo nustatymas ir kolonoskopija.

Video kolonoskopija - tai viso storojo žarnyno apžiūra specialiu ilgu instrumentu su optine įranga. Klinikoje yra naujausia aukštos raiškos (užtikrina puikią vaizdo kokybę) japonų gamybos endoskopinė video sistema. Tai palengvina ir pagreitina procedūros atlikimą, lengviau nustatyti tikslą diagnozę, atlikti chirurgines manipuliacijas. Pacientui pageidaujant mes procedūrą galime pilnai nuskausminti! Jokio skausmo, jokio diskomforto, jokių nemalonių pojučių! Mūsų gydymo įstaigoje ją atlieką didelės klinikinės patirties endoskopuotojai.

Kolonoskopiją profilaktiškai rekomenduojama atlikti:

1. Vyresniems nei 45 - 50 metų žmonėms dėl storosios žarnos vėžio rizikos. Mes vykdome ir plačias virškinimo sistemos patikros programas. Dažniausiai storosios žarnos vėžys aptinkamas kairėje gaubtinės storosios žarnos dalyje ir tiesiojoje žarnoje. Tuomet jam būdingas progresuojantis vidurių užkietėjimas ar viduriavimas, neretai su matomo kraujo priemaiša, dažnas ir neefektyvus gurguliavimas pilve, diskomfortas ir skausmai pilve, apetito stoka, svorio kitimas.

Dešiniojoje gaubtinės storosios žarnos dalyje vėžys būna rečiau, nes jo eiga slaptesnė: neretai pirmieji simptomai būna mažakraujystė, bendras silpnumas, skausmai dešinėje pilvo pusėje.

Video kolonoskopiją rekomenduojama atlikti ir neatsižvelgiant į amžių:

  • Jei žmogus serga uždegimine žarnyno liga.
  • Jei aptinkama polipų storojoje žarnoje.
  • Jei šeimoje buvo šio vėžio atvejų (galimybė paveldėti ligą siekia net 50 proc.), jei netinkamai maitinasi, yra nejudrus gyvenimo būdas, antsvoris.
  • Pacientams, kuriems yra pavojaus simptomų ir kuriems yra nustatytas dirgliosios žarnos sindromas.
  • Esant tokiems simptomams kaip: naktinis viduriavimas, didelio tūrio viduriavimas, kuris nepraeina badaujant, ar mažas išmatų osmosinis tarpas (<50 osm/kg) dėl mikroskopinio kolito rizikos.
  • Esant neaiškios kilmės mažakraujystei.