Susirgo vaiko širdelė .....


Kas lemia širdies ligų atsiradimą?

 Daugeliu atvejų, širdies defektų priežastis nėra žinoma.

 Širdis susiformuoja tarp šeštos ir dvyliktos nėštumo savaičių (taigi labai dažnai anksčiau, nei moteris supranta, jog laukiasi) ir tai yra tas laikas, kai defektai atsiranda. Yra keletas veiksnių, kurie gali padidinti riziką, jog vaikas gims su širdies yda, tai yra:  • sirgimas raudonuke, diabetu ar virusine infekcija nėštumo metu;
  • per didelis kiekis alkoholio - gėrimas nėštumo metu;


  • rūkymas nėštumo metu;

  • geriant tam tikrus vaistus nėštumo metu;


Pirmiausia bandoma išsiaiškinti, kas yra blogai.                                                        

Jei jūsų vaikui įtariama širdies yda, jūsų gydytojas, ko gero, paskirs atlikti keletą tyrimų ligoninėje. Yra svarbu pasikalbėti su savo vaiku apie ėjimą į ligoninę, kad jis žinotų, ko gali tikėtis. Reikėtų tiesiog paprastais žodžiais paaiškinti, kad joširdutė gali nedirbti visai teisingai ir kad gydytojas padės ją pagydyti. Jei jūsų vaikas jaučiasi gerai ir nejaučia jokių simptomų, reikėtų paaiškinti, kad tyrimai reikalingi tam, kad jis nesusirgtų, kai bus vyresnis.


Pirmiausia gydytojas pasvers vaiką ir pamatuos jo ūgį, patikrins jo lūpų, liežuvio ir pirštų spalvą, taip pat pulsą bei kraujo spaudimą. Gydytojas taip pat ištirs vaiko krūtinę ir naudodamas stetoskopą pasiklausys garsų, kuriuos sukelia dirbdama širdis, išsiaiškinti ar nėra ūžesių. Tolimesni tyrimai gali būti reikalingi, kad gydytojas galėtų nustatyti tikslią diagnozę. Kiekvienas vaikas yra skirtingas, ir kol kai kuriems vaikams užtenka vieno iš minėtų tyrimų, tai kitiems gali prireikti jų visų. Tai priklauso nuo įtariamo širdies susirgimo ar ydos sudėtingumo. Tyrimai įprastai yra prižiūrimi pediatro ar vaikų kardiologo. Visi tyrimai išskyrus širdies kateterizaciją gali būti atliekami kaip ambulatorinis gydymas.
 Vaikui bus užregistruojama elektrokardiograma. Tai prietaisas, kuris surenka elektrinius impulsus iš širdies ir parodo širdies ritmą ir dažnį. Elektrokardiograma parodo ar nei viena iš širdies kamerų nedirba sunkiau, nei įprasta. Metaliniai kontaktai arba lipnūs pleistro gabalėliai yra tvirtinami prie vaiko rankų, kojų bei krūtinės ir prijungiami prie įrašančio aparato. Elektrokardiograma yra neskausminga ir trunka apie penkias minutes. Vaikams, kuriems pasireiškia alpimas ir galvos sukimasis gali prireikti ilgesnio elektrokardiogramos įrašinėjimo (įprastai 24val.) mažą elektrokardiogramos įrašymo aparatą, kuris gali būti prisegamas prie diržo ir naudojamas namuose. 
Jam tikriausiai reikės atlikti krūtinės rentgenoskopija. Tai leidžia gydytojams pamatyti širdies dydį ir padėtį, bei oro išsiplėtimą plaučiuose.
 
Taip pat reikės atlikti širdies echoskopinį tyrimą. 
Tai ultragarsinis skenavimas (panašusį tą, kuris atliekamas nėštumo metu) naudojamas pamatyti širdies struktūrą bei tai, kaip ji veikia. Rankoje laikomas zondas, kuris skleidžia negirdimo garso bangas, padedamas ant vaiko krūtinės, pilvo ir kaklo. Garso bangos atsimuša ir grįžta atgal į zondą bei kompiuterį, kuris sukuria širdies bei kraujagyslių vaizdą, specialiame ekrane.

 Šis tyrimas yra neskausmingas ir nežalingas, įprastai trunka nuo penkiolikos minučių iki valandos, priklausomai nuo įtariamos patologijos  sudėtingumo.Kai kurie tėvai dar prieš vaikui gimstant žino, jog jis gims su širdies yda. Kiti tai sužino tik po kelių savaičių ar mėnesių jau gimus vaikeliui. Tačiau, nesvarbu, kada ši žinia išaiškėja, ji dažniausiai atneša nerimą ir kitus jausmus, su kuriais sunku susidoroti. Gauta reikalinga informacija ir pagalba gali pakeisti tai, kaip jūs jaučiatės. Ir jeigu jūs jausitės tikri bei tinkamai pasiruošę, jūsų vaikui tikriausia irgi bus lengviau.