Virškinimo sistemos patikrinimo programa

Virškinimo sistemos profilaktinio patikrinimo programa*

Paslauga Komentaras
Gastroenterologo konsultacija Duomenų apie galimą paciento virškinimo sistemos organų ligą surinkimas (anamnezė), apžiūra, kraujospūdžio matavimas, tyrimų rezultatų aptarimas, gydymo skyrimas, rekomendacijos.
Videogastroskopija** (pageidaujant galima atlikti pilnoje nejautroje***)

Labai informatyvus tyrimas diagnozuojant: stemplės ligas (stemplės erozijos, gastroezofaginio refliukso liga), skrandžio ir dvylikapirštės žarnos ligas (opaligė, polipai, augliai). Šios tyrimo metu gali būti paimta biopsija - gabalėlis audinio ir tiriamos laboratorijoje.****

Testas helicobacter pylori nustatymui H. pylori yra gramneigiama bakterija, kuri yra pagrindinė tokių ligų, kaip ūminis skrandžio uždegimas, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opos, dispensija, net skrandžio vėžys, priežastis.
Bendras kraujo tyrimas Tai svarbi informacija vertinant bendrą organizmo sveikatos būklę.
Asparagininė transaminazė (ALT) Tyrimai svarbūs diagnozuojant kepenų ir jų funkcijos pažeidimus, kepenų ir tulžies ligas (kepenų uždegimus, gelta, cirozė, kepenų navikai ar metastazės kepenyse, tulžies takų akmenligė ir kt. ligos).
Alanininė transaminazė (AST) Tyrimai svarbūs diagnozuojant kepenų ir jų funkcijos pažeidimus, kepenų ir tulžies ligas (kepenų uždegimus, gelta, cirozė, kepenų navikai ar metastazės kepenyse, tulžies takų akmenligė ir kt. ligos).
Šarminė fosfotazė (ALP) Tyrimai svarbūs diagnozuojant kepenų ir jų funkcijos pažeidimus, kepenų ir tulžies ligas (kepenų uždegimus, gelta, cirozė, kepenų navikai ar metastazės kepenyse, tulžies takų akmenligė ir kt. ligos).
Gama glutamin transaminazė (GGT) Tyrimai svarbūs diagnozuojant kepenų ir jų funkcijos pažeidimus, kepenų ir tulžies ligas (kepenų uždegimus, gelta, cirozė, kepenų navikai ar metastazės kepenyse, tulžies takų akmenligė ir kt. ligos).
Bilirubinas Tyrimai svarbūs diagnozuojant kepenų ir jų funkcijos pažeidimus, kepenų ir tulžies ligas (kepenų uždegimus, gelta, cirozė, kepenų navikai ar metastazės kepenyse, tulžies takų akmenligė ir kt. ligos).
Alfa - amilazė Nustatomos kasos ligos (kasos vėžys, uždegimas, lėtinės ligos)
Pankreatinė amilazė Nustatomos kasos ligos (kasos vėžys, uždegimas, lėtinės ligos)
Anti-tTG IgA (antikūnai prieš audinių transgliutaminazę) Svarbus tyrimas celiakijos ligai diagnozuoti.
Kraujo paėmimas
Pilvo organų echoskopija (kepenys, kasa, tulžies pūslė, inkstai, pilvo aorta) **
Diagnozuojamos pilvo organų ligos, kepenų uždegimas, cirozė, vėžys, cistos ir kt., tulžies pūslės ligos, akmenligė, kasos uždegimas, vėžys, cistos, blužnies ligos

Kaina - 216,00 Eur.

*-Esant pokyčiuose tyrimuose – rekomenduotina šeimos gydytojo arba gydytojo specialisto konsultacija;

-Į profilaktinio sveikatos patikrinimo programą įeinantys tyrimai nekeičiami Į kitus tyrimus. Neatlikus

visų į sveikatos patikrinimo programos paketą įeinančių tyrimų, kaina nemažinama ir pinigai negrąžinami;

-Programos sudaromos su nuolaidomis, todėl nuolaidos nesumuojamos.

**Prieš tyrimą reikalingas specialus pasiruošimas.

***Anesteziologinė pagalba gastroskopijos metu į programos paketo kainą neįskaičiuota.

Radus opų, polipų ar gleivinės pakitimų, nusprendžiama tyrimo metu, ar reikalinga biopsija.

Polipektomija, biopsijos paėmimas bei medžiagos pathistologinis ištyrimas į programos paketo kainą neįskaičiuota.

Pasiruošimas pilvo organų (kepenų, kasos, inkstų, šlapimtakių, šlapimo pūslės, prostatosechoskopijai


     

Rekomenduojama nevalgyti, nerūkyti, nekramtyti kramtomos gumos, negerti 5-6 val. prieš tyrimą (vaistus su nedideliu kiekiu vandens vartoti galima).  Tyrimo išvakarėse rekomenduojama nevalgyti pilvo pūtimą skatinančių maisto produktų.

     Prieš inkstų, šlapimtakių, šlapimo pūslės, prostatos echoskopinį tyrimą papildomai rekomenduojama išgerti skysčių ir nesišlapinti kelias valandas, kad šlapimo pūslė būtų pilna.

Pasiruošimas kraujojo tyrimams

  1. Prieš atliekant kraujo tyrimus 8-14 val. (priklausomai nuo atliekamų tyrimų rūšies) nevalgykite, negerkite sulčių, arbatos, kavos, ypač su cukrumi. Gerkite tik vandenį. 
  2. Likus 1-2 dienoms iki tyrimo, mažiau valgykite riebaus ir kepto maisto, nevartokite alkoholio. Jei laboratorinio tyrimo atlikimo išvakarėse numatoma šventė, geriau atidėkite tyrimą 1-2 dienoms.
  3. Valandą iki tyrimo nerūkykite.
  4. Daugelio fermentų ir hormonų kiekis kraujyje įvairiu paros metu gali svyruoti, todėl šiuos tyrimus atlikite iki 10 val. ryto.
  5. Prieš atliekant kraujo tyrimą venkite kaitinimosi saulėje, fizinio krūvio (nesportuokite) ir streso. Prieš tyrimą nusiraminkite ir pailsėkite 10-15 min.
  6. Jeigu ruošiatės pradėti vartoti vaistus, tuomet tyrimus geriau atlikite prieš pradedami juos vartoti arba praėjus 10-14 dienų po gydymosi vaistais. Gydymo efektyvumui nustatyti paprastai kraujas tiriamas praėjus 14-21 dienai po vaisto suvartojimo. Jei jus vartojate vaistus, būtinai įspėkite apie tai savo gydytoją arba laboratorijos darbuotoją.
  7. Nepatariama atlikti kraujo tyrimų po rentgenologinių ir ultragarsinių tyrimų, masažo, refleksoterapijos arba fizioterapijos procedūrų, o prieš imant kraują PSA ir LPSA tyrimui, negalima atlikti rektalinio, veloergometrinio tyrimų, biopsijos.
  8. Moterų hormoninių tyrimų rezultatams įtakos turi fiziologiniai faktoriai, susiję su menstruaciniu ciklu. Todėl, ruošiantis lytinių hormonų tyrimui, reikia nurodyti ciklo fazę ir vadovautis savo gydytojo rekomendacijomis, kurią ciklo dieną reikia atlikti tyrimus.
  9. Prieš atliekant streso hormonų tyrimą (AKTH, kortizolio, prolaktino ir kt.) būtina nusiraminti, procedūros metu nekreipti dėmesio į pašalinius veiksnius, atsipalaiduoti, nes stresas padidina šių hormonų kiekį kraujyje.
  10. Tiriantis dėl infekcijų, reikia atsižvelgti į infekcijos raidos stadiją ir imuniteto būklę. Gavus neigiama tyrimų rezultatą, dar negalima garantuoti, kad infekcijos nėra. Jeigu laboratorinių tyrimų rezultatai priverčia Jus abejoti, tikslinga po 3-5 dienų išsitirti pakartotinai. Geriausia tyrimus dėl infekcinių ligų atlikti praėjus 21 dienai po įtariamo užsikrėtimo, tuomet antikūnų gamyba būna aktyviausia.
Atgal