Jokia alergija nepraeina savaime

Vasara – tai metas, kuomet norime pailsėti gamtoje, vakarais jaukiai praleisti laiką prie laužo, pasivaikščioti jūros pakrante. Vis dėlto, kai kurie vasarą pasitinka su nerimu – ar nepaūmės mano alergija? Galbūt vėl pradėsiu sloguoti, čiaudėti ir dusti? Vėl reiks saugotis bičių, vapsvų ir uodų…

Galimi alergijos simptomai dažniausiai pasireiškia staiga, dažniausiai be jokios paaiškinamos priežasties. Staiga pajuntate nosies užburkimą, prasideda vandeninga sloga, čiaudulys ir kosulio priepuoliai. Tai ženklas, jog Jums derėtų pasitikrinti pas alergologą. Vis dažniau kabineto duris praveria mažieji pacientai, negalintys pasimėgauti visais vasaros teikiamais malonumais.

Alergija žiedadulkėms pasireiškia vis dažniau – aplinkos užterštumas, genetiniai veiksniai ir pagal pastaruosius tyrimus nustatytas ilgesnis augalų žydėjimo sezonas nulemia tai, jog šienlige bei astma serga vis daugiau žmonių.

Dažnai sulaukiama klausimų – ar tai alergija? Ar ją galima išgydyti? Ar alergija gali atsirasti žmogui, kuris niekada neturėjo jokių jos požymių? Alergijas diagnozuoja ir patvirtina gydytojas alergologas ir klinikinis imunologas, atlikęs kraujo tyrimus arba testus ant odos.

Konsultacijos metu siekiame išsiaiškinti galimas Jūsų simptomų priežastis – jei nevartojate vaistų nuo alergijos, įsijautrinimą augalų žiedadulkėms, dulkių erkutėms, naminiams gyvūnams ar pelėsiams galime patvirtinti per 15 minučių. Jei dėl intensyvių simptomų vaistų nutraukti negalite – Jums galime pasiūlyti išsamius kraujo tyrimus su itin dideliu įvairių alergenų spektru. Žinodami, kas provokuoja Jums atsiradusius simptomus drąsiau galite planuoti savo ateitį, užkirsti kelią alergijos progresavimui, gauti Jums reikiamą gydymą. Savarankiškai gydytis nuo alergijos negalima, nes rizikuojate dar daugiau sau pakenkti. Tikslūs ir kokybiški testai, bei nuoširdus gydytojo darbas su Jumis – sėkmingos diagnozės garantas. O sėkminga diagnozė dažniausiai tampa ir raktu į sėkmingą gydymą.

Geros, šiltos ir nuotaikingos vasaros Jums linki Dr. A. Kildos klinikos gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė Margarita Paulauskienė.

CURRENT ARTICLES

Kas yra alerginis rinitas?

Alerginis rinitas tai yra lėtinė uždegiminė liga, pasireiškianti nuolatiniu nosies užgulimu, intensyvia sloga, taip pat gali atsirasti čiaudulys, nosies niežėjimas, perštėjimas. Kai kuriems žmonėms kartu su slogos simptomais atsiranda

More >