Nagų grybelis – ar tik estetinė problema?
Nagų grybelis, dar kitaip vadinamas onichomikoze, yra nago guolio ar nago plokštelės grybelinė infekcija, kuria užsikrečia apie 12% civilizuoto pasaulio gyventojų. Labiausiai žmonės, užsikrėtę šia liga, kenčia dėl to, kad pakinta jų nagų plokštelės vaizdas – jos tampa negražios, t.y. pakinta nago plokštelės spalva, paviršius pasidaro netolygus, nago plokštelė gali būti atšokusi nuo nago guolio, todėl gėdijimasi vaikščioti basomis ar avėti atvirą avalynę. Tačiau – ar nagų grybelis yra tik estetinė problema?
Kaip atskirti, kad užsikrėčiau nagų grybeline infekcija?
Dažniausiai pasitaikantys nagų grybelio simptomai:
- Suplonėjusi arba sustorėjusi nago plokštelė;
- Nuo nago guolio atšokusi nago ploštelė;
- Pasikeitusi nago plokštelės spalva – gelsvi, pilkšvi nagai;
- Netolygaus paviršiaus, grublėta nago plokštelė;
- Ištrupėjusi nago plokštelė;
- Odos aplink nagus pleiskanojimas.
Tai nėra baigtinis galimų simptomų sąrašas, tačiau jei pastebėjote bent vieną iš nurodytų, rekomenduojama nedelsti ir atvykti vizitui pas gydytoją dermatovenerologą, kuris įvertins nago būklę, atliks reikiamus laboratorinius tyrimus tam, kad patvirtintų nagų grybelio infekciją bei paskirtų reikiamą gydymą. Svarbu žinoti, kad negydoma nagų grybelio infekcija gali užkrėsti ne tik visą nagą, bet infekcija gali išplisti ir į kitus pirštų nagus. Jeigu grybelis giliai įsišaknija, vienintelis gydymo būdas gali likti tik chirurginis nago pašalinimas.
Kaip galiu užsikrėsti nagų grybeliu?
Ši grybelinė infekcija plinta tiesioginio kontakto metu. Dažniausiai šia infekcija užsikrėčiama viešuose baseinuose, dušuose, pirtyse, SPA centruose, paplūdimiuose, sporto klubuose, viešbučiuose, matuojantis batus parduotuvėse ir kitose vietose, kur gali būti tiesioginis kontaktas su infekcija.
Užsikrėsti šia grybeline infekcija galima ne tik aukščiau išvardintais būdais. Didesnė tikimybė susirgti šia liga yra esant padidėjusiam prakaitavimui, dirbant su giminėmis pirštinėmis, dėvint netinkamą avalyne, kuri yra uždara, drėgna bei sukelia nuolatinį nagų traumavimą, sergant autoimuninėmis ligomis, turint pėdų grybelį ar tuomet, kai šeimoje jau yra asmenys, sergantys nagų grybeline infekcija. Ši liga taip pat dažniausiai plinta tarp vyresnio amžiaus pacientų.
Kaip apsisaugoti nuo kojų ir rankų nagų grybelio?
Kadangi nagų grybelis plinta tiesioginio kontakto metu, itin svarbu laikytis tinkamos higienos:
- viešose vietose nevaikščioti basomis, nešioti gumines šlepetes;
- po apsilankymo viešose vietose – dezinfekuoti rankas ir pėdas;
- po bet kokių maudynių būtina itin gerai nusausinti kojas, tarpupirščius, tam kad nebūtų sudarytos palankios sąlygos veistis infekcijai;
- esant namuose asmenims, sergantiems nagų grybeliu, būtina kuo dažniau plauti karštu vandeniu ir dezinfekuoti visus paviršius.
Kaip gydomas nagų grybelis?
Prieš taikant nagų grybelio gydymą, būtina tiksliai nustatyti, ar nagų grybelis tikrai yra. Tai įprastai daroma atliekant laboratorinius tyrimus: mikroskopinį dažymą arba nago pasėlio tyrimą.
Patvirtinus, kad vis dėlto nagų grybelis yra, gydytojas dermatovenerologas skiria reikiam gydymą. Tam tikrais atvejais, esant itin nedideliems pakitimams gydytojas gali paskirti medikamentus, kuriais būtų išnaikinama nagų grybelio infekcija. Kitais atvejais – gali būti atliekamas itin modernus ir inovatyvus nagų grybelio gydymo metodas – lazerinis nagų grybelio gydymas.
Dr. Kildos klinikoje atliekamas tiek kojų tiek rankų nagų grybelio gydymas lazeriu MedArt 435. Klinikos gydytojai dermatologai vieni pirmųjų Kaune įsisavino gydymo lazeriu metodikas, todėl sukaupę didelę patirtį bei pasitelkdami naujausias technologijas padeda pacientams atsikratyti įvairių defektų ar susirgimų, tarp jų ir nagų grybelio. Nagų grybelio gydymo kainas galite rasti čia.
Siekiant geriausio rezultato, procedūrą gali prireikti kartoti 3-4 kartus keletą mėnesių, tačiau gydytojas dermatovenerologas konsultacijos metu gali nurodyti, kad individualiai pagal Jūsų būklę procedūrą gali tekti atlikti ir daugiau kartų. Paprastai reikiamas procedūrų skaičius priklauso nuo nago pažeidimo lygio.
Taigi, nagų grybelio infekcija nėra vien tik estetinė problema, kadangi laiku negydant infekcijos, ji gali išplisti ne tik į greta esančius pirštų nagus, užkrėsti rankų pirštų nagus, bet toli pažengus ligai, gali tekti atlikti ir chirurginį nago šalinimą.
Jei pastebėjote nagų grybelio simptomus ir norite įsitikinti, kad pakitimai nėra susiję su nagų grybelio infekcija – kviečiame registruotis konsultacijai pas gydytojas dermatovenerologes G. Gajauskienę arba D. Samulėnienę.
Registruotis vizitui galite internetu arba telefonu +370 37 338286.