Intymios higienos patarimai moterims

Intymi higiena – svarbi ir neatsiejama moterų sveikatos dalis. Intymios higienos priežiūra, svarbi lygiai tiek pat, kiek ir viso kūno priežiūra, tačiau turinti tam tikrų ypatybių, skirtumų, lyginant su likusio kūno priežiūra. Tinkama intymi higiena padeda išvengti infekcijų, ligų, skausmingų lytinių santykių ir kitų nemalonių pojūčių. Dažnai merginos ir moterys, nežino, kaip teisingai rūpintis intymia higiena, kadangi apie tai diskutuoti  vis dar gali būti nepatogu, todėl neretai naudojamos netinkamos intymios higienos priemonės, intymios higienos prausikliai naudojami per dažnai, dėl ko dar labiau pažeidžiama, sausinama ir dirginama lytinių organų sritis.

Intymios zonos priežiūra prasideda nuo kasdienių pasirinkimų, todėl šiandieną apžvelgsime tris, vienas iš svarbiausių taisyklių, kurios gali padėti tinkamai pasirūpinti intymia zona. 

 

  1. Prausimuisi rinkitės tik intymiai higienai skirtas priemones! Įprasti muilai, parfumuoti dušo geliai ar želė netinka, jie yra šarminiai (pH 10), todėl suardoma natūrali makšties mikroflora, susidaro palanki terpė daugintis kenksmingoms bakterijoms, ko pasekoje, atsiranda perštėjimas, skausmas, paraudimas, niežėjimas, padaugėja išskyrų  Kasdienei priežiūrai užtenka šilto vandens ir, esant poreikiui, intymiai higienai skirto ar universalaus prausiklio, kurio pH neviršija 5,5. Renkantis intymios higienos prausiklį, itin svarbu atkreipti dėmesį į produkto sudėtį – reikėtų ieškoti kuo natūralesnio prausiklio, be kvapiklių. Taip pat svarbu paminėti, kad labai svarbi prausimosi kryptis – vandens srovė turėtų būti nuo makšties link išangės, tokiu būdu išvengiant bakterijų patekimo į makšties sritį, lygiai tokia pati kryptis turėtų būti naudojant ir kitas higienos priemones, pavyzdžiui, tualetinį popierių, drėgnas servetėles. 
  2. Intymios higienos priemonių naudojimas, menstuacijų metu. Menstruacijų metu vienkartines priemones (higieninius įklotus ar paketus) keiskite bent kas 3-4 valandas, esant poreikiui ir dažniau. Renkantis higieninius tamponus, geriausia juos keisti kas 4 valandas arba vadovautis informaciniame lapelyje pateiktomis rekomendacijomis, tačiau nenaudoti ilgiau nei 6 valandos, vengti su jais miegoti. Prieš keičiant tamponą – būtinai nusiplaukite rankas. Tam, kad nepamiršti, reikėtų pasižymėti laiką, kuomet tamponas buvo įdėtas ir įsitikinti, kad jį pašalinote. Menstruacijų metu, kasdien tamponų nenaudoti. Maudymosi sezonu, po kiekvienų maudynių, nepamirškite tampono pasikeisti nauju. 
  3. Tinkamų apatinių naudojimas. Venkite sintetinių, labai aptemptų kelnaičių ar siaurikių (kelnaičių su juostele) kasdieniam nešiojimui. Vietoj to rinkitės apatinius iš natūralių pluoštų, pavyzdžiui, medvilnės ar bambuko, kadangi jie leidžia intymioms vietoms „kvėpuoti”, o tai apsaugo nuo sudirgimo, galimų infekcijų, niežulio atsiradimo. Apatinius reikėtų keisti švariais po kiekvieno maudymosi. 

 

Jei vis dėlto pasireiškė nemalonūs pojūčiai intymios zonos srityje, vis pasikartoja uždegimai ir infekcijos, būtina nedelsti ir apsilankyti pas gydytoją akušerį ginekologą, kuris vizito metu suteiks konsultaciją, atliks reikiamus tyrimus, o, esant poreikiui, paskirs reikalingą gydymą.  Vizito metu gydytojos atsakys į visus jūsų klausimus ir padės esant nusiskundimams.

Profilaktinė patikra – taip pat yra svarbi, kiekviena moteris bent kartą per metus turėtų apsilankyti pas gydytoją akušerį ginekologą, todėl jei ir neturite nusiskundimų, kviečiame nepamiršti pasirūpinti savo sveikata ir atvykti pas mūsų klinikoje dirbančias gydytojas akušeres ginekologes konsultacijoms! 

 

Daugiau informacijos apie dirbančias gydytojas akušeres ginekologes, teikiamas paslaugas bei įkainius galite rasti čia.

CURRENT ARTICLES

Nėštumo nutraukimas

Nėštumo nutraukimo procedūra Dr. A. Kildos klinikoje yra mokama, atliekama pilnoje nejautroje, konfidencialiai ir saugiai. Nuo šių metų atliekame ir medikamentinį nėštumo nutraukimą. Visi reikalingi tyrimai atliekami vietoje, atsakymai

More >

Kolposkopija – kas tai?

Kolposkopija yra medicininė diagnostinė procedūra, skirta vizualiai ištirti gimdos kaklelį, taip pat makštį ir vulvą naudojant kolposkopą (tai specializuotos paskirties mikroskopas). Pagrindinis šio instrumentinio tyrimo tikslas – užkirsti kelią gimdos kaklelio vėžiui, anksti

More >

Gimdos kaklelio vėžio profilaktika

Rizika susirgti gimdos kaklelio vėžiu padidėja moterims nuo 30 metų, o daugiausiai serga 45-55-erių metų amžiaus. Pastaraisiais metais mokslininkai įrodė, kad jo atsiradimui didžiausią reikšmę turi žmogaus papilomos virusas

More >

Mamografija ar krūtų echoskopija?

Krūtų mamografijos tyrimas Mamograma yra vienas iš svarbiausių krūtų ligų tyrimų. Jis atliekamas mamografu, naudojant rentgeno spindulius, tokiu būdu išgaunant detalų krūties vaizdą. Šio tyrimo tikslas – aptikti įvairius

More >